Naša účasť na RobotChallenge 2016

12.-13.3.2016 sa RGT tím s tromi súťažnými robotmi – Nite 4, Steve a Lenčo zúčastnil na najväčšom robotickom podujatí v Európe – RobotChallenge 2016. Účasť bola naozaj veľká a pestrá. Súperili sme proti nadupaným mašinám Nemcov, Turkov, Rumunov ale aj Mexičanov a Číňanov. V našich súťažných kategóriách Linefollower Enhanced sa zúčastnilo 41 a v LEGO Linefollower 59 súťažných robotov. Pódiové miesta nám unikli v oboch kategóriách len o vlások a skončili sme na štvrtých priečkach.
Slovensko si však vybojovalo aj jedno pódiové umiestnenie. Robot Vortex vyhral bronzovú medailu v Linefollower Enhanced. Touto cestou by sme Vortexovi radi zagratulovali!

RobotChallenge 2016

Môj prvý súťažný rok hodnotím veľmi pozitívne. Napriek túžbe vyhrať sme si s ostatnými súťažiacimi požičiavali vyrobené prekážky, vyslúžili sme si aj pochvalu od súpera a naopak aj my sme poradili konkurentom. Decká z iných krajín si prišli vypýtať rady, tipy a triky, čo majú vylešiť na svojich robotoch, alebo sa poradiť, ako a s čím pokračovať, keď už z Lega vyrástli. Vysoké umiestnenie aj nás rozhodne potešilo, ale priateľská atmosféra medzi samotnými súťažiacimi o to príjemnejšie prekvapila.

Andrej okrem súťaženia stíhal aj natáčat a viac o atmosfére, či o tom, čo sa tam dialo a ako to tam vyzeralo, Vám priblíži jeho video: