Projekt RGT

DSC_3084RGT je ako tím robotikov z Trstenej na Slovenskej robotickej scéne už 12 rokov. Vznik podnietilo vtedy len pár šikovných a zanietených študentov. Za ten čas sa počet členov RGT znásobil a tím sa rozrástol o ľudí nielen z Trstenej, ale aj z Bratislavy a iných kútov Slovenska.


RCH 2014

Donedávna však RGT fungovalo len ako neoficiálne združenie ľudí s rovnakými záujmami. Právnu formu tím nabral pred pár mesiacmi – založili sme občianske združenie idealab.

Pôsobenie OZ-tka je široké. Z toho dôvodu sme sa rozhodli ponechať meno RGT a vytvoriť z toho samostatný projekt idealab-u, ktorý zastrešuje pôvodný zámer RGT pod vedením Lukáša Parižu.

Projekt RGT sa venuje stavbe robotov a rozvíjaniu vedomostí v oblasti robotiky. Hlavným cieľom je účasť na slovenských a medzinárodných súťažiach.

med-300x179

Sezónu 2016 otvárame tradične súťažou RobotChallenge vo Viedni a nasledovať budú Robotic Tournament, Istrobot či Robotic Day.

V prípade, že vás projekt RGT zaujal, budeme radi, ak nás podporíte. Viac o RGT sa dočítate v článku Podporme RGT alebo priamo na stránke RGT.